تبلیغ در کرج با بازخورد بالا

​تبلیغ در کرج یا هر جای دیگه برای اینکه با بازدهی بالا همراه باشه باید استاندارد های زیادی رو پاس کنه.در این مقاله به یکی از این استاندارد ها یعنی تکرار در تبلیغات ( Repeat ads ) اشاره کنیم.

تکرار به عنوان یک تبلیغ

تکرار در تبلیغات راهی هست که صاحبان کسب و کار برای به یاد ماندن در ذهن مخاطبانشون انجام میدن.قطعا شما متوجه تکرار در برخی تبلیغات برند های بزرگ از تلویزین ، رادیو و یا از طریق بیلبورد های تبلیغاتی و ... شده باشید.
تکرار در تبلیغات میتواند منجر به آشنایی مخاطبان با برند شما شود ، هم میتواند مخاطبان را به گونه ای خسته کند که از خرید و یا استفاده از خدماتتون منصرف بشوند.
​​​​​​​
بنابراین ، برای اثربخشی ، تکرار باید در نسبت مناسبی اتفاق بیفتد ، زیرا تکرار زیاد ممکن است به عنوان یک استراتژی تبلیغاتی ضد تولید باشد.
پس ْ برای افزایش بازدهی ، تکرار باید به شکل مناسب رخ دهد ، چون تکرار زیاد ممکن است  به عنوان یک استراژی  تبلیغاتی ضد تولید باشد.

تکرار در تبلیغات و تأثیرات مثبت و منفی اون فقط شامل کسب و کار های بزرگ نیست و صاحبان کسب و کارهای کوچک هم میتونن از مزایای بسیار ارزشمند این روش تبلیغاتی استفاده کنن.البته نباید از نکات مهمی که در ادامه به اون اشاره میکنیم غافل بشن.

انواع تکرار

تکرار تبلیغ در کرج
ایده اصلی پشت تکرار تبلیغ  این است که ، وقتی مخاطب شما برای خرید به جایی میرود و یا میخواهد از خدماتی  استفاده کند ، نام برند شما اولین نامی باشد که او به خاطر می آورد.

یکی از انواع تکرار در تبلیغ ، تکرار تبلیغات مشابه است.مثل تبلیغات تلوزیونی که بین هر وقفه پخش میشود.(تبلیغات عالیس رو که حتما یادتونه.به احتمال خیلی زیاد بعد از اون تبلیغات گسترده و تکرار شونده شما هم یکبار خواستید که از محصولاتشون استفاده کنید.) 
روش دیگر برای استفاده از تکرار در تبلیغات ،  قرار دادن محصول و یا برند در مکانهای مختلف است.مثلا تبلیغ در روزنامه ، رادیو و رسانه های دیگه.

نظریه دو عاملی​​​​​​​

یکی از نظریه های برجسته در مورد تأثیر تکرار بر رفتار مصرف کننده در دهه 1970 توسط دانیل برلین ، استاد روانشناسی دانشگاه تورنتو ، ایجاد شد. این نظریه ، تئوری دو عاملی یا فرسودگی / فرسایش نامیده می شود ، حاکی از آن است که تکرار برای یک دوره تأثیر مثبت دارد و سپس شروع به تأثیر منفی می کند.​​​​​​​

میخوایم با اسناد تأثیرات مثبت ومنفی روش تکرار در تبلیغ بیان کنیم :

در مرحله اول ، به نام پوشیدنی ، تکرار تبلیغ باعث می شود تا مصرف کنندگان با نام تجاری آشنا شوند. در این مرحله ، تکرار می تواند بر بی میلی مصرف کننده برای خرید محصول یا نام تجاری جدید غلبه کند. با ادامه تکرار ، مصرف کنندگان به نام برند شما عادت می کنند و ممکن است وارد مرحله دوم شوند که فرسودگی نامیده می شود. در مرحله فرسودگی ، مصرف کنندگان از شنیدن نام تجاری خسته می شوند و تکرار مداوم تبلیغات می تواند باعث شود مصرف کنندگان خرید محصول یا نام تجاری را متوقف کنند.

حالا در اینجا میخوایم به این نکته اشاره کنیم که  تکرار در تبلیغات بازدهی مناسب تری رو برای کسب و کار های  جدید با نام های جدید داره.چون مخاطب به تبلیغات برند های جدید روی باز تری نشون میده.

​با ذکر این نکته باید بگیم که کسب  و کار های شناخته شده میتونن به صورت منظم فرکانس تبلیغاتشون رو کاهش بدن اما در مقابل همون بازدهی نسبت به کسب و کار های نو داشته باشن.

در این مقاله سعی کردیم اهمیت تکرار و استمرار در تبلیغات رو یاد آور بشیم.تا شما عزیزان بتونید با استفاده از این تکنیک وسعت بازار و مخاطبین خودتون رو افزایش بدید.
مثالهایی که زده شد در مقیاس بزرگ بود اما شما اگر صاحب کسب و کار های کوچک هم هستید میتونید با جایگزاری ابزار های تبلیغاتی که استفاده میکنید مثل تراکت ، تبلیغات در فضای مجازی ، بازاریابی حضوری و... از نکات گفته شده بهره مندبشید.

منبع :smallbusiness.chron.com
بازگردانی و نگارش متن : گروه نویسندگان کانون تبلیغاتی هیلاج