ست اداری

به مجموعه اقلام چاپی مورد نیاز یک سازمان که میتواند  شامل کارت ویزیت، سربرگ، پاکت ، فاکتور ، برگه یادداشت،  کارت پرسنلی ،ساک دستی و … باشد؛ ست اداری گفته میشود.​​​​​​​

چرا نیاز به ست اداری داریم؟​​​​​​​

هر کسب و کاری برای جلب نظر مخاطب باید ارزش و اعتبار خود را به مخاطبین بنمیاند.
چطور می شود میزان اعتبار و تخصص کسب و کار را در نگاه اول به مخاطبینتان القا کرد؟
عوامل زیادی موجب القای این حس به مخاطبین خواهند شد ، اما ابزاری که در نگاه اول این احساسات را منتقل می کند ، ست اداری یک برند است.
چون ست اداری یکپارچه با هویت مستقل از سایر رقبا ، موجب انتقال حس تمایز ، ارزش و اعتبار کسب و کارتان به مخاطب خواهد شد.
​​​​​​​
در واقع هرچه قدر نظم شما در اداره کسب و کارتان بیشتر باشد مشتری راحت تر به شما اعتماد میکند. در اختیار داشتن اقلام اداری با طراحی یکسان میتواند منظم بودن شما را به مشتری ثابت کند. از طرف دیگر وقتی مشتری با رنگ و طراحی ثابت مواجه میشود راحت تر شما را در ذهن خود می سپارد.​​​​​​​

چرا نیاز به ست اداری داریم؟​​​​​​​

اصلی ترین عنصر ست اداری که هویت مستقل به کسب و کار شما می بخشد رنگ سازمانی شماست. قبل از طراحی و چاپ ست اداری بهتر است رنگ سازمانی خود را مشخص کنید. خواندن مقاله رنگ سازمانی میتواند به شما در انتخاب آن کمک کند.دومین عنصر ثابت هم در ست اداری لوگو کسب و کار شماست.البته اگر بودجه کافی ندارید میتوانید از آن چشم پوشی کنید.

پیشنهاد میکنیم مقاله همه چیز در باره لوگو را مطالعه کنید تا اگر قصد طراحی لوگو دارید آگاهانه تر اقدام کنید و اگر تصمیمی برای طراحی لوگو ندارید شاید تجدید نظر کنید.

در نهایت هم بعد از مشخص شدن این عناصر طراحی هویت مستقل برای اجزای ست اداری آغاز می شود.