تفاوت بین یک صاحب مشاغل متوسط ​​و فردی که خارج از چارچوب موفق است و واقعاً می تواند به اهداف خود برسد ، به این نتیجه می رسد: همه ما ناکام می شویم ، طرد می شویم و ناامید می شویم. پروژه ها کار نمی کنند. ما مشتری خود را از دست می دهیم. شما یک فروش بزرگ را از دست می دهید. شخصی در تیم شما استعفا می دهد. این زندگی است ، و این فقط بخشی از تجارت است. آنچه افراد موفق در تجارت را از کسانی که موفق نمی شوند جدا می کند ، زمان لازم برای بهبودی پس از شکست است. کسانی که رشد می کنند سریع برمی گردند.

۲-کسی که سریعتر بلند شود برنده است!

۱-خود را با تأثیرگذاران محاصره کنید و بر قدرت روابط تمرکز کنید​​​​​​​

هنگامی که شروع به انجام این کار کردم ، دیدم که تفاوت چشمگیری در فرصت های پیش روی من و باز شدن درها به روی من وجود دارد. از ارسطو اوناسیس از بزرگ کشتی کشتیرانی یونان سوال شد که اگر فردا همه چیز را از دست بدهد چه می کند؟ او گفت که بیرون می رود ، سه شغل می گیرد ، 500 دلار درآمد کسب می کند و آن را برای یک شام خرج می کند. آن شام او را در یک میز با تأثیرگذاران با ارزش خالص بالا قرار می داد. شما می دانید که گفتن بودن شما اوج پنج نفری است که بیشتر با خود احاطه دارید؟ اگر می خواهید موفقیت خود را به سطح بالاتری برسانید ، باید خود را با افرادی که در آنجا هستند محاصره کنید. ارزش روابط را بفهمید و برای پرورش این روابط به طور مداوم کار کنید. برای اینکه واقعاً تجارت خود را توسعه دهید ، باید به شبکه وصل شوید و خود را از آنجا خارج کنید ، نه اینکه در خانه بمانید و پشت کامپیوتر خود پنهان شوید!​​​​​​​

تجارت آسان نیست اگر اینگونه بود ، همه این کار را می کردند. برای پیشرفت واقعی ، از شخصی که صحبت های خود را دنبال می کند حمایت کنید - مربی ای که قبلاً آنجا بوده و این کار را انجام داده است. در تجارت خود ناامید خواهید شد. شما گاهی اوقات دلگیر خواهید شد. شما از لحاظ احساسی به همه آنچه در شرکت شما می گذرد متصل هستید. همه اینها درست است ، به راحتی می توان فهمید که چرا ما همیشه بهترین تصمیمات را نمی گیریم.

ما همیشه در مسیر درست نیستیم. به سندرم شی براق مبتلا می شویم. یک مربی خوب قصد دارد شما را عقب بکشد و شما را متمرکز و پاسخگو نگه دارد. آنها به شما کمک خواهند کرد که دریچه هایی را در تجارت خود ایجاد کنید ، جایی که پول از طریق شکاف ها می ریزد ، جایی که می خواهید از نظر مالی باشید و چگونه می توانید به آنجا برسید. آنها دست شما را گرفته و شما را راهنمایی می کنند. من بدون مربی جایی که الان هستم نخواهم بود و از همان ابتدا که در 19 سالگی اولین مشاغل خود را راه اندازی کردم این کار را داشتم. من آنقدر باهوش بودم که می دانستم چیزهای زیادی نمی دانم. من می خواستم سریعتر یاد بگیرم ، بنابراین یک مربی پیدا کردم که به من کمک و راهنمایی کند.

۳-مربی بگیرید​​​​​​​

ببینید رقبای شما چه می کند. سپس به کاری که آنها انجام نمی دهند نگاه کنید و این کار را انجام دهید. شما می خواهید از بقیه برجسته باشید ، نه اینکه در دریا آنچه دیگران انجام می دهند سقوط کنید. شما می خواهید مردم متوجه شما شوند و بگویند: "وای! این متفاوت است. این خلاقانه است من واقعاً به آن نیاز دارم. " لازم نیست که چیزی متفاوت باشد. این می تواند به سادگی سبک متفاوتی از تجارت باشد. شاید شما در سطح شخصی تری با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید که ایده کار با شما را برای آنها جذاب تر کند. کاری را که متفاوت از دیگران انجام می دهید پیدا کنید و آن را در ظاهر ارائه دهید تا همه ببینند.

رعایت این چهار عمل مهم دنیای دیگری را برای شما و تجارتتان رقم خواهد زد. دانستن نیمی از نبرد است ، اما نکته کلیدی در اینجا این است که قدم های کوچک و قابل دستیابی در جهت اهداف خود بردارید. این ابزارها را پیاده سازی کنید و به موفقیت خوبی برسید.

کاری را انجام دهید که رقبا شما انجام نمی دهد​​​​​​​

فوت کوزه گری موفقیت

منبع :entrepreneur.com